XVIII  Niedziela Zwykła

1 VIII 2021 r.

Dziś w liturgii przypada wsp. św. Alfonsa Liguoriego. Z racji I  niedzieli miesiąca po rannej Mszy św. zmianka różańcowa.

Intencja modlitw różańcowych – o trzeźwość w rodzinach.

W miniony wtorek odbył się pogrzeb śp. ks. Stanisława Wolnego, długoletniego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła. Niestety bardzo późno otrzymałem informację o pogrzebie -pod wieczór w niedzielę- i nie mogłem przekazać to w ogłoszeniach. Pamiętając za wszelkie dobro, które pozostawił po sobie  ks. Stanisław nie zapominajmy w naszych modlitwach za jego duszę.

Z kalendarza liturgicznego:

W środę – wsp. św. Jama Vianneya, kapłana

W czwartek – od godz. 17.00 – 18.00 okazja do spowiedzi św. przed I piątkiem i odpustem parafialnym. Spowiadał będzie dodatkowo ks. Tomasz –proboszcz z Woźnik.

W piątek święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam szczególnie w tym dniu do udziału w Mszach św. aby zyskać odpust i uwielbić Pana Jezusa Przemienionego. Zapraszam również na wieczór uwielbienia na godz. 20.00.

W I sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo do NMP.

W przyszłą  niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową  ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi  ks.Sylwester Fiećko.

Proszę o liczny udział w tej uroczystości wszystkich Parafian. Zapraszam serdecznie asysty - strażaków do baldachimu, panie z KGW do świec, starszych i młodzież do niesienia feretronów, dzieci w strojach komunijnych, chłopców do dzwonienia, dziewczynki do sypania kwiatów.

Również w przyszłą niedzielę będzie możliwość skorzystania ze szczepionki na Covid 19. Przed remizą od godz. 8.00 będzie stanowisko szczepień.

Będzie możliwość wybrania dowolnej szczepionki a trzeba mieć tylko ze sobą dowód osobisty.

Ofiarę na renowację głównego ołtarza złożyli:

300 zł – Barbara i Franciszek Wenda, Monika i Janusz Frączek

200 zł –  Barbara Paśnik, Czesława Bartnicka

Ofiara kierowców na cele misyjne z okazji św. Krzysztofa wyniosła 1630 zł.

Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary !

Dziękuję sprzątającym wczoraj kościół za pracę i ofiarę na fundusz kwiatowy.

W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę i organizują samochód do chorych na 8.15 osoby z rodzin:

Bernadetty Bobik, Marty Ryncarz, Marty Matusiak, Bernadetty Gąsiorowskiej, Krystyny  Łopata, Małgorzaty Wróbel, Teresy Bik.

Błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień

Ks. Janusz Sołtys - proboszcz