34  Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22 XI  2020 r.

Z kalendarza liturgicznego:

Dziś wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej.

We wtorek – wsp. św. męczenników Andrzeja Dung, kapłana i towarzyszy

W środę – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Tradycyjnie roraty będą odprawiane codziennie o godz. 7.00. Ze względu na limit osób w kościele zapraszam do udziału w roratach lub w wieczornej Mszy św. przez cały okres Adwentu. Dzieci na obu Mszach św. otrzymają znaczki. Serdecznie zachęcam do dobrego wykorzystania tego czasu przygotowującego Nas na przyjście Pana.

Na pierwszej Mszy św. poświęcenie opłatków, które będą do nabycia w zakrystii przez cały adwent.

Ofiarę na renowację ołtarza NSPJ złożyli:

500 zł – pewna osoba

300 zł – Maria Pomietło

200 zł –  Mirosław i Joanna Brusik, Tadeusz Balcarczyk

150 zł – pewna osoba

100 zł – Halina Kukuła

Dziękuję osobom sprzątającym wczoraj kościół za pracę i ofiarę na fundusz kwiatowy. W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę osoby z rodzin: Anny Skowron, Anny Koniecznej, Katarzyny Nideckiej, Jolanty Koniecznej, Justyny Włodarczyk, Anety Żuchowicz, Justyny Meus.  Dziękuję Zbigniewowi Pszczelińskiemu, Ryszardowi Orkisz Władysławowi Pałosz i Maciejowi Szafran za pracę gospodarczą  przy kościele.

Błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień

Ks. Janusz Sołtys – proboszcz