II Niedziela Adwentu

5 XII 2021 r.

Dziś I niedziela miesiąca. Po rannej Mszy św. zmianka różańcowa.

Intencja modlitw Róż różańcowych – o zgodę i miłość w rodzinach. Dziś również przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii a świece adwentowe na bocznym ołtarzu NMP. Ofiary za opłatki zasilą fundusz renowacji ołtarza.

Z kalendarza liturgicznego

W poniedziałek – wsp. św. Mikołaja, biskupa

We wtorek – wsp. św. Ambrożego, biskupa

W środę –Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W tym dniu szczególnie zachęcam do przyjścia do kościoła w godz. 12.00 – 13.00  by modlić się i uczestniczyć w tzw  Godzinie Łaski dla świata. Kto ma trudności, aby przyjść na tę godzinę, może to uczynić w domu. NMP obiecuje ogromne łaski w tym czasie. Serdecznie zapraszam i zachęcam do tej modlitwy.

Na wieczornej Mszy poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych a po niej   spotkanie z rodzicami tych dzieci .W tym dniu dokonamy  Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie Roku Świętego Józefa.

Ofiarę na renowację głównego ołtarza złożyli:

650 zł – górnicy z okazji św. Barbary

300 zł –  Helena i Stanisław Mrugała, Władysław Pałosz

200 zł – Alicja i Józef Wieczorek

100 zł – pewna osoba

Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary !

Zaczął się sezon grzewczy a wiemy co nas czeka z energią elektryczną ? Trzeba więc się przygotować i zabezpieczyć, stąd w  przyszłą  niedzielę składka gospodarcza na ogrzewanie kościoła.

Dziękuję sprzątającym wczoraj kościół - za pracę i ofiarę na fundusz kwiatowy. W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę osoby z rodzin:

Klaudii Pytlowskiej, Alicji Wieczorek, Agnieszki Graboń, Doroty Graboń, Ireny Miszczak, Bogumiły Piątkowskiej, Kazimiery Lurka .

Błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień

Ks. Janusz Sołtys - proboszcz