3 VII 2022 r.

Dziś przypada święto św. Tomasza Apostoła. Zmianka różańcowa po rannej Mszy św. Intencja modlitw różańcowych:

o dobrą pogodę i zachowanie od klęsk żywiołowych.

Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek – rocznica poświęcenie Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

W środę – wsp.bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

W  piątek – wsp. św. Jana z Dukli kapłana

W dniach 14 – 19 VII odbędzie się Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Szczegóły są na plakacie i stronie internetowej parafii www.wadowicejp2.pl

W piątek minęło równe 10 lat mojego pobytu w tej parafii jako proboszcza. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy okazywali mi pomoc i życzliwość w ciągu tego czasu. Dzięki Waszej ofiarności za którą serdecznie dziękuję - udało się dokonać wiele dzieł. Nie ukrywam, że miałem kryzys w pracy duszpasterskiej - widząc w wielu rodzinach oziębłość duchową a moją bezradność duszpasterską - i chciałem odejść z tej parafii. Wola Boża była jednak inna i jej chcę być  posłusznym. Na razie więc jestem i proszę o modlitwę, abym jak najlepiej mógł służyć Wam wszystkim w drodze do Boga!

Ofiara w czerwcu dla głodujących dzieci w Afryce wyniosła 672 zł – Bóg zapłać!

Dziękuję Alicji i Markowi Cisoń za ofiarę 100 zł na potrzeby kościoła a Władysławowi Pałosz za pracę przy kościele.

Dziękuję sprzątającym wczoraj kościół - za pracę i ofiarę na fundusz kwiatowy a wczorajszym nowożeńcom Sławomirowi Suchyta i  Julii Szafraniec za dekorację kościoła. W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę osoby z rodzin :

Agnieszki Adamik, Marii Sporek, Małgorzaty Sporek, Gabrieli Sporek, Doroty Kwarciak, Przemysław Kwarciak, Bogusławy Bobik.

Błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień

Ks. Janusz Sołtys - proboszcz