29  Niedziela Zwykła

18 X 2020 r.

W dzisiejszą niedzielę wspominamy św. Łukasza patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy szczególnie o modlitwie w ich intencji, w sytuacji tak niebezpiecznej jakim jest trwająca pandemia. W ich intencji dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o 16.30.

W sytuacji tak poważnej dla naszego zdrowia pozostaje Nam tylko dostosowywać się do istniejących obostrzeń. Nasz Metropolita abp Marek Jędraszewski udzielił nam co prawda dyspensy od uczestniczenia we Mszy św. ale nie zwalnia to nas od uczestnictwa we Mszy św. poprzez media. Nie lekceważmy sobie ten obowiązek spotkania z Bogiem.

Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek – Uroczystość św. Jana Kantego, patrona naszej Archidiecezji

W czwartek – wsp. św. Jana Pawła II

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Rocznicę poświęcenia Kościoła.

Ofiarę na renowację ołtarza NSPJ złożyli:

300 zł –  rodzina Katów

200 zł –  rodzina Leszczyńskich, Jolanta i Tomasz Kurowscy,

Grażyna i Stanisław Folga

W ostatnią niedzielę na Dzień Papieski zostało zebrane 865 zł.

Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!!!

W kiosku z prasą są wystawione karteczki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki można składać w zakrystii ale również do skrzynki na listy na plebanii.

Dziękuję Tomaszowi Pszczelińskiemu za skoszenie cmentarza i ogrodu plebańskiego.

Dziękuję osobom sprzątającym wczoraj kościół za pracę i ofiarę na fundusz kwiatowy. W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę osoby z rodzin;  Szczurek Marioli, Małgorzaty Kozieł, Bogusławy Łęckiej, Katarzyny Chwałek, Małgorzaty Majtyka, Barbary Wądrzyk, Adrianny Brusik.

Błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień

Ks. Janusz Sołtys - proboszcz