26  Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek –  ws. św. Wacława

We wtorek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

W środę wsp. św. Hieronima kapłana

Czwartek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Spowiedź przed I piątkiem miesiąca od godz. 16.00. Spowiadał będzie dodatkowo ks. proboszcz z Woźnik. Po wieczornej Mszy św. rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Serdecznie zapraszam na modlitwę w intencji naszej parafii, Kościoła, ustania epidemii. Dzieci otrzymają specjalne plansze i znaczki. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedziele pół godziny przed wieczorną Mszą św. Również codziennie rano będzie odmawiany dziesiątek różańca.

W piątek – wsp. św. Aniołów Stróżów. Spowiedź od godz. 16.00 a wieczorem o godz. 20.00 zapraszam na wieczór uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

W I sobotę miesiąca  po rannej Mszy św. nabożeństwo do NMP.

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po I Mszy św.

Od jutra zmiana odprawiania Mszy św. Wieczorne Msze św. w tygodniu i w niedzielę będą o godz. 17.00.

Ofiarę na renowację ołtarza NSPJ złożyli:

200 zł –  Anna i Marek Czarnik, Halina i Czesław Jaruga,

Bernadetta i Henryk Bobik, pewna rodzina

Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary !

Dziękuje osobom sprzątającym w sobotę kościół za pracę i ofiarę na kwiaty.

W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę i organizują samochód do chorych na sobotę  osoby z rodzin;

Joanny Brusik, Józefy Rusinek, Ewy Majdak, Iwony Harmata, Bożeny Harmata, Danuty Mikołajczyk, Kingi Górowskiej.

Błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień

Ks. Janusz Sołtys - proboszcz

Czcigodny Księże Proboszczu oraz Parafianie  Parafii Radocza.

Pozdrawiam bardzo serdecznie z Kithatu, gdzie zbliżamy się do pory deszczowej. Ten rok jak na całym świecie jest trudny dla wielu. Szkoły są zamknięte i wiele osób tez straciło prace czy jakiekolwiek dochody z drobnej sprzedaży czy to bananów czy tez innych zajęć jak np. szycie mundurków dla dzieci. Ze względu na zamknięte szkoły wiele dzieci doświadcza co to głód, gdyż często jedynym posiłkiem był ten otrzymywany w szkole. Ile jesteśmy w stanie pomagamy rodzinom z żywnością. Dzieci w Centrum są z nami i jak na razie wszystko jest dobrze, modlimy się by tak pozostało aż do czasu ustabilizowania się sytuacji.

Jesteśmy bardzo wdzięczne za pomoc którą otrzymałyśmy kolejny raz, Bóg zapłać. Wplata weszła w tym samym dniu gdy byłam w Meru i spotkałam dzieci proszące o pomoc w zakupie żywności jak również młodego człowieka , który nieśmiało podszedł do mnie z receptą  i zapylał czy mogę mu pomoc i wykupić leki dla chorego. Miałam wrażenie, że bardzo się wstydzi że musi prosić o pomoc, a gdy kupiłam leki ucieszył się ogromnie. Tym bardziej ja jestem wdzięczna, że dzięki Wam możemy być pomocą dla innych.

Ogarniamy Was modlitwą ufając ze łaska Pana czuwa nad Wami. Niech On Was strzeże i prowadzi  w każdej sytuacji. Dzieci przesyłają swoje serdeczne pozdrowienia i pamiętają o Was w czasie modlitwy różańcowej.

Niech Pan Wam błogosławi

Szczęść Boże !!!